w naszej ofercie: 13328 imprez, 7304 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Emiraty Arabskie Oman Katar Kuwejt i Bahrajn 2018
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA EMIRATY ARABSKIE OMAN KATAR KUWEJT I BAHRAJN 2018

Wycieczka Objazdowa po Krajach Arabskich 10 dni

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
104583190
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Wycieczka po Krajach Arabskich
EMIRATY ARABSKIE – OMAN – KATAR – KUWEJT – BAHRAJN

Sułtanaty i emiraty na styku tradycji oraz nowoczesności. Przepych i budząca zachwyt nowoczesna architektura z elementami Orientu. Niezapomniana wyprawa na pustynię – oaza beduińska i gaje palmowe. Zabytkowe zamki i twierdze w Omanie. Farma wielbłądów i tradycyjne wioski. Muzea i zabytkowe dzielnice. Wjazd na punkt widokowy najwyższego wieżowca.

Program:

DUBAJ (Emiraty Arabskie) – MUSCAT (Oman) – NIZWA – JABRIN – BAHLA – AD-DAUHA (Katar) – AL-KUWAIT (Kuwejt) – AL-MANAMA (Bahrajn)

 

Dzień 1 - DUBAJ
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko LogosTour. Wylot do Emiratów Arabskich. Przylot do Dubaju. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2 - DUBAJ (Emiraty Arabskie)
Zwiedzanie miasta. Rano przejazd do zielonej dzielnicy Zabeel, gdzie znajduje się pałac emira Dubaju oraz tor wyścigów konnych Nad Al Sheba, których szejk ibn Rashid jest wielkim fanem. Następnie przejazd do Al Bastakiya, zabytkowej dzielnicy Dubaju z wyróżniającymi się perskimi wieżami wiatrów. Zwiedzanie Muzeum Historii Dubaju mieszczącego się w starożytnym forcie Al Fahidi. Przepłynięcie abrą (taksówką wodną) na drugą stronę Dubai Creek i spacer po Spice Souq (bazarze przypraw) oraz Gold Souq (targu wyrobów ze złota). Zwiedzanie w dzielnicy Deira – Al Ahmadiya School (pierwszej szkoły muzeum) oraz Heritage House (tradycyjnego domu arabskiego). Po południu czas wolny. Wieczorem rejs dhow (tradycyjną arabską łodzią) po Dubai Creek połączony z kolacją (bufet).

Dzień 3 - DUBAJ – safari po pustyni

Przed południem zwiedzanie nowoczesnej części Dubaju. Przejazd przez nadmorską dzielnicę Jumeirah obok Jumeirah Mosque i czas na zdjęcia przed oryginalnym hotelem w kształcie żagla Burj al-Arab, symbolem tradycji morskich emiratu. Następnie odwiedzenie ekskluzywnego arabskiego suku, Madinat Jumeirah (galerii handlowej), która świetnie komponuje się z siedmiogwiazdkowym hotelem. Wjazd na Palm Jumeirah (sztuczną wyspę w kształcie palmy) i krótki postój na zdjęcia przed wspaniałym hotelem Atlantis. Później na trasie – prestiżowa dzielnica Marina, słynąca z dziesiątek ostatnio zbudowanych luksusowych apartamentowców i sztucznego jeziora. Następnie przejazd doEmirates Mall, aby zobaczyć stok narciarski, który powstał na środku pustyni. Kolejno zwiedzanie nowoczesnego kompleksu handlowego Dubai Mall oraz wejście do znajdującego się tam, jednego z największych na świecie, akwarium, w którym pływają ogromne płaszczki i drapieżne rekiny. Dodatkowo dla chętnych fakultatywny wjazd na jeden z najwyższych wieżowców świata – Burj Khalifa (828 m) i podziwianie panoramy prężnie rozwijającego się miasta (zgłoszenia przy zapisie na wycieczkę, cena 160 PLN). Po południu emocjonujące safari na pustyni. Pokonywanie piaszczystych wydm pojazdami z napędem 4x4. Zachód słońca w środku bezkresnej pustyni i dotarcie na kolację w formie bufetu do arabskiej oazy. Jazda na wielbłądach, pokaz tańca brzucha czy przebieranie się w arabskie stroje i malowanie henną to niejedyne atrakcje wieczoru pod gwiazdami, gwarantujące niezwykłą atmosferę. Powrót do hotelu.

Dzień 4 - HATTA – RUSTAQ – NAKHAL – MUSCAT (Oman)
Wyjazd z Dubaju w kierunku gór Al-Hajar i przekroczenie granicy z Sułtanatem Omanu w Hatta. Zmiana pojazdu i kontynuowanie podróży do stolicy Omanu. Po drodze obiad w lokalnej restauracji. Następnie postój na zdjęcia przy zabytkowych fortach Al Hazm i Al-Rustaq. Przejazd do Nakhal i zwiedzanie fortu w otoczeniu gajów palmowych. Krótka wycieczka do oazy ciepłych źródeł Al Thowara. Wieczorem przejazd do Muscatu i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5 - MUSCAT
Przed południem zwiedzanie stolicy Omanu. Na początek zapoznanie się na targu rybnym z egzotycznymi rybami, żyjącymi w Morzu Arabskim. Przejazd nadmorską promenadą Corinche i spacer przez największy suk w dzielnicy Matrah. Później przejazd na stare miasto i zwiedzanie okolic malowniczo położonego pałacu Al Alam, rządzącego obecnie sułtana Kabusa ibn Sa’id. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największego meczetu w Omanie i niewątpliwie najpiękniejszego nad Morzem Arabskim. Następnie zapoznanie się ze wspaniałym muzeum tradycji i kultury omańskiej – Bait al Zubair. Po południu obiad i czas wolny.

Dzień 6 - NIZWA – JABRIN – BAHLA
Wyprawa poza stolicę, w region Jebel Akhdar, i zwiedzanie starożytnych zamków i fortów w górzystym krajobrazie. Przejazd do byłej stolicy Omanu, Nizwy. Krótki pobyt na targu i widok z bliska na jedyny w regionie fort z okrągłą wieżą o średnicy 30 m. Obiad. Następnie przejazd do Jabrinu i zwiedzanie najpiękniejszego w całym sułtanacie zamku, zbudowanego przez imama Bil’arab ibn Sultan Al Yaruba w XVII wieku. Następnie wizyta w forcie Bahla, którego najstarsza część pochodzi z V wieku. Przed wieczorem dotarcie do Al Hamry i wizyta w zachowanym przez 400 lat domu zbudowanym z cegły suszonej na słońcu w Bait al Safah. Poznanie starodawnych tradycji omańskich i poczęstunek gahva (lokalną kawą). Powrót do Muscatu na nocleg.

Dzień 7 - MUSCAT – AD-DAUHA (Katar)
Przelot z Muscatu do Kataru. Zwiedzanie stolicy, Ad-Dauhy (Doha). Dzielnica Aspire, która jest centrum aktywności sportowej w każdej formie, począwszy od spacerów w eleganckiej galerii handlowej Aspire Mall poprzez naukę w akademii sportowej, a skończywszy na stadionach, na których stale odbywają się jakieś międzynarodowe zawody sportowe. Następnie podziwianie bogatych zbiorów Museum of Islamic Art (Muzeum Sztuki Islamskiej), zaprojektowanego przez autora piramidy na dziedzińcu Luwru – Ieoh Ming Pei. Przejazd przez promenadę Corniche i przez dzielnicę wieżowców West Bay do Katara Cultural Village, gdzie znajdują się galerie sztuki i mają miejsce wydarzenia związane z kulturą Kataru. Później zwiedzanie prestiżowej dzielnicy apartamentowców, The Pearl, która została zbudowana na sztucznie usypanych wysepkach, mających przypominać
w formie naszyjnik pereł. Przed wieczorem spacer po Souq Waqif, nastrojowej dzielnicy handlowej ze sklepami i bazarami. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Po północy transfer na lotnisko.

Dzień 8 - AD-DAUHA – AL KUWAIT (Kuwejt)
Poranny przelot do Kuwejtu. Zapoznanie się z prywatnymi zbiorami w Bait Al-Othman Museum. Następnie oglądanie bogatych zbiorów Muzeum Narodowego i Sadu House. Kolejno przejazd obok kuwejckiego parlamentu i największego na świecie pustego pałacu władcy – Seif Palace. Krótki postój przy ogromnym meczecie Grand Mosque. Przejazd pod Kuwait Towers i postój na zdjęcia dawnego, sławnego symbolu Kuwejtu. Zwiedzanie ciekawego targu ryb oraz spacer po promenadzie Dhow Harbour, gdzie z jednej strony stoją wspaniałe nowoczesne jachty, a po drugiej cumują tradycyjne łodzie drewniane dhow. Wyjazd z centrum stolicy Kuwejtu i dotarcie do czarnego złota Kuwejtu, pól naftowych. Zapoznanie się z przemysłem rafineryjnym. Następnie wizyta w Al Qurain Martyrs Museum i poznanie tragicznej historii irackiej okupacji. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 9 - AL KUWAIT – AL-MANAMA (Bahrajn)
Przelot z Kuwejtu do Bahrajnu. Zwiedzanie Al-Manamy, prężnie rozwijającej się stolicy malutkiego państwa, położonego na 33 wyspach koralowych. W programie Al Fateh Grand Mosque, którego ogromna kopuła jest w całości zbudowana z włókna szklanego, i Beit Al Qur’an (Domu Koranu), gdzie znajdują się bogate zbiory koranicznych rękopisów, z których najstarsze pochodzą z X w. Następnie wizyta w Muzeum Narodowym Bahrajnu i zapoznanie się z wieloma artefaktami pochodzącymi sprzed 5 tys. lat. Odpoczynek podczas obiadu. Kolejno przejazd na stanowisko archeologiczne UNESCO, przy którym jest usytuowany Qal’at al-Bahrain (Bahrain Fort), nad brzegiem Zatoki Perskiej. Postój na farmie wielbłądziej. Następnie przejazd (w miarę możliwości) przez groblę łączącą Bahrajn z Arabią Saudyjską, do punktu granicznego na wyspie Passport. Wieczorem zapoznanie się z wiekowymi kurhanami grobowymi należącymi do starożytnej kultury Dilmun (III tysiąclecie p.n.e.) i oglądanie ręcznego wyrobu naczyń w wiosce A’ali. Możliwość zakupu glinianych pamiątek. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Po północy transfer na lotnisko.

Dzień 10
Wylot z Kataru do Europy. Przylot do Warszawy.
---
Dodatkowe informacje:

PASZPORT

Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face) oraz opłatę za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz posiadać min. 5 stron wolnych. W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego

DODATKOWE OPŁATY
Na wizy do Omanu, Kuwejtu i Bahrajnu należy zabrać ze sobą ok. 90 USD
Na zwyczajowe napiwki oraz opłatę turystyczną w hotelu w Dubaju należy przeznaczyć ok. 50 USD.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Opłatę za wizy i za pośrednictwo wizowe : Dopłata 1200 PLN
Dopłata do pok. 1-osob. : Dopłata 3000 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star star

zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-osobowe

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

śniadania; oraz obiady i kolacje wg programu (w tym kolacja na pustyni i kolacja na łodzi),

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

I RATA 4000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem
przeloty międzynarodowe,
przeloty wewnętrzne,
przejazdy mikrobusem/autokarem turystycznym,
zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 3000 PLN,
śniadania; oraz obiady i kolacje wg programu (w tym kolacja na pustyni i kolacja na łodzi),
bilety wstępu do miejsc wg programu,
opiekę pilota,
usługi przewodników lokalnych,
ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

I RATA 4000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem

 • przeloty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy mikrobusem/autokarem turystycznym,
 • zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 3000 PLN,
 • śniadania; oraz obiady i kolacje wg programu (w tym kolacja na pustyni i kolacja na łodzi),
 • bilety wstępu do miejsc wg programu,
 • opiekę pilota,
 • usługi przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

Cena nie zawiera

- Świadczeń nie wymienionych w ofercie

Dodatkowe informacje:
PASZPORT
Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face) oraz opłatę za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz posiadać min. 5 stron wolnych. W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego
DODATKOWE OPŁATY
Na wizy do Omanu, Kuwejtu i Bahrajnu należy zabrać ze sobą ok. 90 USD
Na zwyczajowe napiwki oraz opłatę turystyczną w hotelu w Dubaju należy przeznaczyć ok. 50 USD.

PASZPORT

 • Na 35 dni przed wyjazdem należy złożyć skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face) oraz opłatę za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz posiadać min. 5 stron wolnych. W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego

DODATKOWE OPŁATY

 • Na wizy do Omanu, Kuwejtu i Bahrajnu należy zabrać ze sobą ok. 90 USDNa zwyczajowe napiwki oraz opłatę turystyczną w hotelu w Dubaju należy przeznaczyć ok. 50 USD.

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

os. Niepodległości 3A/5A
31-865 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.